Piirihallitus 2018

Piirihallituksen johto 2018

Piirihallituksen jäsenet 2018

Alkkiomäki Jari

Kihniö

jari.alkkiomaki@vapo.fi

0400 546 628

varajäsen: Viitasalo Pasi, Parkano

0400 835 096, pasi.viitasalo@ippnet.fi

Aspila Riina

Lempäälä

riina.aspila@live.com

040 560 3465

varajäsen: Mäkelä Jukka, Kangasala

050 557 8727, jukkasmakela@elisanet.fi

Markkanen Jouni

Tampere

jouni.markkanen@gmail.com

040 542 9514

varajäsen: Tihveräinen Raimo, Tampere

050 512 1460, raimo.tihverainen@gmail.com

Suonpää Janne

Urjala

janne.suonpaa@pp1.inet.fi

0400 733 488

varajäsen: Saxberg Susanna, Akaa

0440 130 801, susannasaxberg@gmail.com

Taina Anneli

Tampere

anneli.taina@kolumbus.fi

0400 852 626

varajäsen: Kekoni Helena, Tampere

050 302 5137, helena.kekoni@motivationboom.fi

Timonen Pertti

Mänttä-Vilppula

pertti.timonen@phpoint.fi

050 563 9588

varajäsen: Kivi Marko, Ruovesi

050 554 9073, marko.kivi@phpint.fi

x Puhe- ja läsnäolo-oikeutetut 2018

Mustakallio-Sorvari Minna (Kokoomusnaiset), Rantanen Juhani (Kokoomusnuoret), Heikkilä Eero (Kokoomusopiskelijat), Juva Sirkka (Kansalliset Seniorit)