Eduskuntavaaliehdokkaat Pirkanmaalla

Ehdokkaat ovat myös ehdokasgalleriassa

Ala-Kaarre Pirjo, Virrat, 48 v., kouluttaja, yrittäjä, pirjo.alakaarre@gmail.com

Haavisto Jussi, Kangasala, 48 v., yrittäjä, rakennusinsinööri (AMK) jussi.haavisto@thaavisto.fi

Ikonen Anna-Kaisa, Tampere, 41 v., valtiosihteeri, YTT anna-kaisa.ikonen@tampere.fi

Jaskari Harri, Tampere, 54 v., kansanedustaja. HL harri.jaskari@eduskunta.fi

Jussila Anne-Mari, Tampere, 41 v., koulutus- ja kehittämisjohtaja, LitM annemari.jussila@gmail.com

Kaartinen Sirja, Tampere, 46 v., erikoislääkäri, luottamusmies, sirja.kaartinen@gmail.com

Kinnunen Jari, Nokia, 58 v., rikosylikomisario, HTM jarikok16@gmail.com

Kiuru Pauli, Valkeakoski, 55 v., kansanedustaja, FM, MBA pauli.kiuru@eduskunta.fi

Kostiainen Leena, Tampere, 52 v., rehtori, KM leena.kostiainen@tampere.fi

Leino Ida, Sastamala, 25 v., opiskelija, ida.leino@hotmail.com

Markkanen Jouni, Tampere, 31 v., poliittinen sihteeri, KTM jounimarkkanen@gmail.com

Ojares Juho, Ylöjärvi, 27 v., DI, juho.ojares@ylojarvi.fi

Rajala Petri, Tampere, 25 v., kauppatieteiden ylioppilas, petri@petrirajala.com

Rautakorpi Ari, Pirkkala, 61 v., insinöörieverstiluutnantti evp. ari.rautakorpi@kolumbus.fi

Sasi Ilkka, Tampere, 32 v., valtuustoryhmän pj, HTK sasieduskuntaan@gmail.com

Satonen Arto, Sastamala, 51 v., kansanedustaja, opettaja, YTM arto.satonen@eduskunta.fi

Saxberg Susanna, Akaa, 52 v. ,erityisopettaja, susanna.saxberg@gmail.com

Träskbäck Jocka, Lempäälä, 44 v., yrittäjä jocka@stara.fi

Vikman Sofia, Tampere, 35 v., kansanedustaja, YTM sofia.vikman@eduskunta.fi

Kategoriat: Uutiset

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *